Dobrze Cię widzieć!

Nasza oferta

Cykliczne grupy wsparcia dla osób HIV+ i ich bliskich. Cykliczne grupy wsparcia dedykowane kobietom HIV+ i ich bliskim. Wsparcie i asysta społeczna w Przychodni Profilaktyczno-Leczniczej. Wszelka świadczona przez nas pomoc jest bezpłatna.

Pozytywni

Zjednoczenie aktywnie działa od 13 lat, w sposób ciągły, w zasięgu ogólnokrajowym, w obszarze profilaktyki HIV/AIDS, w tym edukacji seksualnej i prozdrowotnej oraz wsparcia dla osób HIV+, w szczególności koncentrujemy się na profilaktyce HIV w środowisku gejowskim (MSM). Realizujemy programy edukacyjne i pomocowe dla młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Działamy w szkołach, na uczelniach, w przestrzeni miejskiej (na ulicach, w parkach) oraz na imprezach masowych. Prowadzimy działania edukacyjne metodą streetworkingu i partyworkingu w Domach Studenta i klubach studenckich w Warszawie. Od początku działalności aktywnie działamy w grupie MSM (mężczyzn mających seks z mężczyznami), prowadząc różnorodne działania w klubach gejowskich i seks klubach. Stworzyliśmy w centrum Warszawy Ośrodek Bezpiecznik, miejsce przyjazne dla osób świadczących usługi seksualne, osób LGBT i osób żyjących z HIV.

Więcej o nas

Razem z 6-ścioma organizacjami tworzymy na zlecenie m. st. Warszawy integralny system pomocy i wsparcia dla osób żyjących z HIV i ich rodzin, na którym się koncentrujemy. Organizujemy grupy wsparcia i interwencyjne dożywianie dla osób HIV+. Od 8 lat prowadzimy Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, w którym wykonujemy bezpłatne i anonimowe testy na HIV. Prowadzimy kampanie społeczne przeciwdziałające stygmatyzacji osób HIV+. Wspieramy rzecznictwo na rzecz osób żyjących z HIV w Polsce - aktywnie działamy w konsorcjach, koalicjach i Komisjach Dialogu. Działamy w Internecie oraz w mediach społecznościowych (profile na FB, IG i YT). Prowadzimy szkolenia dla różnych grup wiekowych, społecznych i zawodowych. Posiadamy odpowiednie przygotowanie, bazę kontaktów i mamy doświadczenie w prowadzeniu projektów pomocowych dla osób HIV+ zagrożonych wykluczeniem społecznym. Prowadzimy program doraźnego wsparcia socjalnego dla osób HIV+ z problemem bezdomności lub ubóstwa (posiłki, korzystanie z łazienki i pralko-suszarki). Realizujemy projekty samodzielnie i w konsorcjach z innymi organizacjami. Projekt realizowany jest w partnerstwie nieformalnym ze Stowarzyszenie Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z Nami”.

Zjednoczenie „Pozytywni w Tęczy”

Cykliczne grupy wsparcia dla osób HIV+ i ich bliskich. Każdy czwartek, w godz. 17:00 – 19:00, ul. Złota 7 lok. 21, V. w Warszawie. Nie trzeba się wcześniej umawiać.

Stowarzyszenie „Bądź z Nami”

Cykliczne grupy wsparcia dedykowane kobietom HIV+ i ich bliskim. Każda środa, w godz. 16:00 – 18:00, ul. Tamka 37 lok. 56 w Warszawie. Nie trzeba się wcześniej umawiać.

Wsparcie i asysta społeczna

Wsparcie i asysta społeczna w Przychodni Profilaktyczno-Leczniczej. Każdy czwartek, w godzinach 11:00 – 13:00, ul. Wolska 39 w Warszawie. Nie trzeba się wcześniej umawiać.

Uzależnienia chemiczne lub behawioralne

Poradnictwo indywidualne w sprawie chemseksu, problemów z uzależnieniami chemicznymi lub behawioralnymi. Należy zgłosić sprawę/problem i umówić się na indywidualny kontakt w celu umówienia spotkania. Pomoc udzielana jest stacjonarnie w lokalu przy ul. Złotej 7 lok. 21 lub online przy pomocy nowoczesnych komunikatorów internetowych.

Lekarz, prawnik, pracownik socjalny

Należy zgłosić sprawę/problem i umówić się na indywidualny kontakt w celu umówienia spotkania. Pomoc udzielana jest stacjonarnie w lokalu przy ul. Złotej 7 lok. 21 lub online przy pomocy nowoczesnych komunikatorów internetowych (Zoom lun Microsoft Teams). Możesz się z nami skontaktować mailowo pod adresem: pozytywnarozmowa@gmail.com, za pomocą Messengera: m.me/pozytywniwteczy lub Skype: pozytywniwteczy. Wszelka świadczona przez nas pomoc jest bezpłatna.

Gdzie po leki?

Ich adresy i numery telefonów dostępne są pod tym linkiem aids.gov.pl. Podczas wizyty potrzebna będzie dokumentacja medyczna o leczeniu – jeśli taka jest. Leczenie ARV jest bezpłatne. Każdy chory na HIV/AIDS, szczególnie kobiety w ciąży i dzieci, zgłasza potrzebę leczenia i problem braku leków, otrzyma tymczasową pomoc w tym zakresie.

Gdzie po PrEP?

Profilaktyka przedekspozycyjna zakażenia HIV polega na przyjmowaniu dwóch leków antyretrowirusowych (tenofowiru i emtrycytabiny w jednej tabletce 1x dziennie), które przyjmowane zgodnie z wytycznymi mogą uchronić przed zakażeniem HIV. Leki te stosuje się zanim dojdzie do narażenia na zakażenie (np. przed seksem lub wstrzyknięciem narkotyku) oraz przez jakiś czas po ekspozycji. Więcej informacji, adresów, wskazówek na stronie: prep.edu.pl

Klinika w Warszawie

Poradnia Profilaktyczno-Lecznicza Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego SPZOZ, ul Wolska 37; telefon +48 22 334 81 01

Co warto wiedzieć?

Znajdziesz tutaj kompendium wiedzy o HIV, AIDS, bezpiecznym seksie oraz testowaniu.

Bez względu na to, jaki styl życia seksualnego prowadzicie, warto przynajmniej raz w życiu zrobić sobie badanie w kierunku HIV. To jedyny sposób, aby sprawdzić, czy jest się osobą zakażoną czy też nie. Regularne testowanie pozwala kontrolować stan zdrowia. Zakażenia HIV nie wykryją żadne inne badania. Nawet regularne robienie morfologii czy innych badań krwi nie pozwolą na wykrycie zakażenia.

Napisz do nas

Zawsze możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy.

Masz pytania, wątpliwości, chciałbyś nam coś powiedzieć/napisać – skorzystać z poniższego formularza. Wiadomość do nas dotrze i postaramy się na nią odpowiedzieć możliwie jak najszybciej.

Zadzwoń, przyjdź

Poczatuj z nami, umów się na konsultację. Masz pytania, które wolisz zadać w cztery oczy? Przyjdź do nas.

Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”, ul. Złota 7 lok. 21, V piętro, Warszawa. Telefon, fax +48 22 464 85 58 e-mail: pozytywnarozmowa@gmail.com

Donator
Polska Pomoc Fundacja Solidarności Międzynarodowej
Projekt dofinansowany przez Fundację Solidarności Międzynarodowej w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Fundacji Solidarności Międzynarodowej ani Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Realizator

Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy

Partner

Stowarzyszenie Wolontariuszy Wobec AIDS Bądź z nami