Dobrze Cię widzieć!
Dobrze Cię widzieć!
Zjednoczenie aktywnie działa od 13 lat, w sposób ciągły, w zasięgu ogólnokrajowym, w obszarze profilaktyki HIV/AIDS, w tym edukacji seksualnej i prozdrowotnej oraz wsparcia dla osób HIV+, w szczególności koncentrujemy się na profilaktyce HIV w środowisku gejowskim (MSM). Realizujemy programy edukacyjne i pomocowe dla młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Działamy w szkołach, na uczelniach, w przestrzeni miejskiej (na ulicach, w parkach) oraz na imprezach masowych. Prowadzimy działania edukacyjne metodą streetworkingu i partyworkingu w Domach Studenta i klubach studenckich w Warszawie. Od początku działalności aktywnie działamy w grupie MSM (mężczyzn mających seks z mężczyznami), prowadząc różnorodne działania w klubach gejowskich i seks klubach. Stworzyliśmy w centrum Warszawy Ośrodek Bezpiecznik, miejsce przyjazne dla osób świadczących usługi seksualne, osób LGBT i osób żyjących z HIV.
Razem z 6-ścioma organizacjami tworzymy na zlecenie m. st. Warszawy integralny system pomocy i wsparcia dla osób żyjących z HIV i ich rodzin, na którym się koncentrujemy. Organizujemy grupy wsparcia i interwencyjne dożywianie dla osób HIV+. Od 8 lat prowadzimy Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, w którym wykonujemy bezpłatne i anonimowe testy na HIV. Prowadzimy kampanie społeczne przeciwdziałające stygmatyzacji osób HIV+. Wspieramy rzecznictwo na rzecz osób żyjących z HIV w Polsce - aktywnie działamy w konsorcjach, koalicjach i Komisjach Dialogu. Działamy w Internecie oraz w mediach społecznościowych (profile na FB, IG i YT). Prowadzimy szkolenia dla różnych grup wiekowych, społecznych i zawodowych. Posiadamy odpowiednie przygotowanie, bazę kontaktów i mamy doświadczenie w prowadzeniu projektów pomocowych dla osób HIV+ zagrożonych wykluczeniem społecznym. Prowadzimy program doraźnego wsparcia socjalnego dla osób HIV+ z problemem bezdomności lub ubóstwa (posiłki, korzystanie z łazienki i pralko-suszarki). Realizujemy projekty samodzielnie i w konsorcjach z innymi organizacjami. Projekt realizowany jest w partnerstwie nieformalnym ze Stowarzyszenie Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z Nami”.
Cykliczne grupy wsparcia dla osób HIV+ i ich bliskich. Każdy czwartek, w godz. 17:00 – 19:00, ul. Złota 7 lok. 21, V. w Warszawie. Nie trzeba się wcześniej umawiać.
Cykliczne grupy wsparcia dedykowane kobietom HIV+ i ich bliskim. Każda środa, w godz. 16:00 – 18:00, ul. Tamka 37 lok. 56 w Warszawie. Nie trzeba się wcześniej umawiać.
Wsparcie i asysta społeczna w Przychodni Profilaktyczno-Leczniczej. Każdy czwartek, w godzinach 11:00 – 13:00, ul. Wolska 39 w Warszawie. Nie trzeba się wcześniej umawiać.
Poradnictwo indywidualne w sprawie chemseksu, problemów z uzależnieniami chemicznymi lub behawioralnymi. Należy zgłosić sprawę/problem i umówić się na indywidualny kontakt w celu umówienia spotkania. Pomoc udzielana jest stacjonarnie w lokalu przy ul. Złotej 7 lok. 21 lub online przy pomocy nowoczesnych komunikatorów internetowych.
Należy zgłosić sprawę/problem i umówić się na indywidualny kontakt w celu umówienia spotkania. Pomoc udzielana jest stacjonarnie w lokalu przy ul. Złotej 7 lok. 21 lub online przy pomocy nowoczesnych komunikatorów internetowych (Zoom lun Microsoft Teams). Możesz się z nami skontaktować mailowo pod adresem: pozytywnarozmowa@gmail.com, za pomocą Messengera: m.me/pozytywniwteczy lub Skype: pozytywniwteczy. Wszelka świadczona przez nas pomoc jest bezpłatna.
Ich adresy i numery telefonów dostępne są pod tym linkiem aids.gov.pl. Podczas wizyty potrzebna będzie dokumentacja medyczna o leczeniu – jeśli taka jest. Leczenie ARV jest bezpłatne. Każdy chory na HIV/AIDS, szczególnie kobiety w ciąży i dzieci, zgłasza potrzebę leczenia i problem braku leków, otrzyma tymczasową pomoc w tym zakresie.
Profilaktyka przedekspozycyjna zakażenia HIV polega na przyjmowaniu dwóch leków antyretrowirusowych (tenofowiru i emtrycytabiny w jednej tabletce 1x dziennie), które przyjmowane zgodnie z wytycznymi mogą uchronić przed zakażeniem HIV. Leki te stosuje się zanim dojdzie do narażenia na zakażenie (np. przed seksem lub wstrzyknięciem narkotyku) oraz przez jakiś czas po ekspozycji. Więcej informacji, adresów, wskazówek na stronie: prep.edu.pl
Poradnia Profilaktyczno-Lecznicza Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego SPZOZ, ul Wolska 37; telefon +48 22 334 81 01
Bez względu na to, jaki styl życia seksualnego prowadzicie, warto przynajmniej raz w życiu zrobić sobie badanie w kierunku HIV. To jedyny sposób, aby sprawdzić, czy jest się osobą zakażoną czy też nie. Regularne testowanie pozwala kontrolować stan zdrowia. Zakażenia HIV nie wykryją żadne inne badania. Nawet regularne robienie morfologii czy innych badań krwi nie pozwolą na wykrycie zakażenia.
Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”, ul. Złota 7 lok. 21, V piętro, Warszawa. Telefon, fax +48 22 464 85 58 e-mail: pozytywnarozmowa@gmail.com
Donator
Projekt dofinansowany przez Fundację Solidarności Międzynarodowej w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Fundacji Solidarności Międzynarodowej ani Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.